Bordtennis / Om NBTF / Historikk
Nordby, Meland, Hauge & Scherning.jpg

Historikk

År Herrer Damer
2020 Laksevåg BTK og Stord BTK B-72
2019 Laksevåg BTK Fornebu BTK
2018 Laksevåg BTK Fornebu BTK
2017 Laksevåg BTK Fokus BTK
2016 Volda og Ørsta B-72
2015 Volda og Ørsta B-72
2014 Laksevåg BTK Fokus BTK
2013  Laksevåg BTK (1. div.) Heros
2012 Laksevåg BTK B-72
2011 Modum BTK B-72
2010 Modum BTK ikke arrangert
2009 Modum BTK ikke arrangert
2008 Modum BTK ikke arrangert
2007 Modum BTK B-72
2006 Modum BTK B-72
2005 Fokus BTK ikke arrangert
2004 B-72 ikke arrangert
2003 B-72 ikke arrangert
2002 Fokus BTK ikke arrangert
2001 B-72 ikke arrangert
2000 Fokus BTK ikke arrangert
1999 Modum BTK ikke arrangert
1998 Modum BTK ikke arrangert
1997 Fokus BTK ikke arrangert
1996 Fokus BTK ikke arrangert
1995 Fokus BTK ikke arrangert
1994 B-72 Modum BTK
1993 Modum BTK ikke arrangert
1992 Fokus BTK ikke arrangert
1991 Laksevåg BTK ikke arrangert
1990 Heros ikke arrangert
1989 Laksevåg BTK ikke arrangert
1988 Stord BTK Laksevåg BTK
1987 Laksevåg BTK Heros
1986 Heros Fjellkameraterne
1985 B-72 ikke arrangert
1984 Fjellkameraterne ikke arrangert
1983 B-72 Fjellkameraterne
1982 B-72 Fjellkameraterne
1981 Heros Fokus BTK
1980 Heros ikke arrangert
1979 Fjellkameraterne Fjellkameraterne
1978 Fjellkameraterne Fokus BTK
1977 Fjellkameraterne ikke arrangert
1976 Fjellkameraterne ikke arrangert
1975 Fjellkameraterne ikke arrangert
1974 Fjellkameraterne ikke arrangert

 

2019 –                  Chritian Ibenfeldt
2015 – 2019        Erik Lindholm
1995 – 2015        Øivind Eriksen
1989 – 1995        Sigbjørn Skaar
1983 – 1989        Odd Gustavsen
1977 – 1983        Kjell Svanevik
1975 – 1977        Jordi Tell
1967 – 1975        Johann Justad
1965 – 1967        Tore Sørensen
1962 – 1965        Torleif Moklev
1959 – 1962        Walter Kaufmann
1955 – 1959        Asbjørn Alvær
1953 – 1955        Andreas M. Iversen
1949 – 1953        Arne Noer
1946 – 1949        Finn L. B. Larsen

2019, Europamesterskap (Sverige)
Bronse: Tommy Urhaug, Single klasse 5
Bronse: Aida Dahlen, Single klasse 8
Bronse: Tommy Urhaug og Sebastian Vegsund, Lag klasse 5
Bronse: Aida Dahlen og Nora Korneliussen, Lag klasse 6-8

2019, Europamesterskap for yngre mellom 13-23 (Finland)
Gull: Pablo Jacobsen, Single klasse 8
Bronse: Fredrik Johansen, Single klasse 8
Bronse: Sebastian Vegsund, Single klasse 3-5

2018, Verdensmesterskap (Slovenia)
Bronse: Tommy Urhaug, Single klasse 5
Bronse: Aida Dahlen, Single klasse 8

2017, Europamesterskap (Slovenia)
Gull: Aida Dahlen, Single klasse 8
Bronse: Tommy Urhaug, Single klasse 5
Bronse: Aida Dahlen, Merethe Tveiten og Nora Korneliussen, Lag klasse 6-8

2017, Europamesterskap for yngre mellom 13-23 (Italia)
Gull: Pablo Jacobsen, Single klasse 8
Sølv: Steffen Salomonsen, Single klasse 8
Sølv: Nora Korneliussen, Single klasse 6-8
Bronse: Fredrik Johansen, Single klasse 8

2015, Europamesterskap (Danmark)
Gull: Tommy Urhaug, Single klasse 5
Gull: Aida Dahlen, Single klasse 8

2014, Verdensmesterskap (Kina)
Sølv: Aida Dahlen, Single klasse 8
Bronse: Tommy Urhaug, Single klasse 5

2013, Europamesterskap (Italia)
Gull: Tommy Urhaug, Single klasse 5
Sølv: Aida Dahlen, Single klasse 8

2012, Paralympics (London)
Gull: Tommy Urhaug, Single klasse 5

2011, Europamesterskap (Kroatia)
Sølv: Tommy Urhaug, Single klasse 5
Bronse: Aida Dahlen, Single klasse 8

2010, Verdensmesterskap (Sør Korea)
Sølv: Tommy Urhaug, Single klasse 5

2008, Paralympics (Kina)
Bronse: Tommy Urhaug, Single klasse 4-5
4.plass: Tommy Urhaug og Rolf Erik Paulsen, Lag klasse 4-5

2007 Europamesterskap (Slovenia)
Gull: Tommy Urhaug, Single klasse 5
Gull: Tommy Urhaug og Rolf Erik Paulsen, Lag klasse 5

2006 Verdensmesterskap (Sveits)
Gull: Tommy Urhaug og Rolf Erik Paulsen, Lag klasse 5
Gull: Tommy Urhaug, Single åpen klasse
Bronse: Tommy Urhaug, Single klasse 5

2005 Europamesterskap (Italia)
Gull: Tommy Urhaug, Single åpen klasse
Gull: Tommy Urhaug, Single klasse 5

2003 Europamesterskap (Kroatia)
Gull: Tommy Urhaug, Single klasse 5
Sølv: Tommy Urhaug, Single åpen klasse
Sølv: Tommy Urhaug, Lag klasse 5

2002 Verdensmesterskap (Taiwan)
Gull: Tommy Urhaug og Rolf Erik Paulsen, Lag klasse 5
Gull: Tommy Urhaug, Single klasse 5

2001 Europamesterskap (Tyskland)
Gull: Tommy Urhaug, Single åpen klasse
Bronse: Tommy Urhaug, Single klasse 5

1999 Europamesterskap (Slovakia)
Gull: Rolf Erik Paulsen, Tommy Urhaug, Rune Lorentsen og Dag Vetle Hellstad, Lag klasse 5
Gull: Tommy Urhaug, Single klasse 5
Gull: Rolf Erik Paulsen, Single åpen klasse
Sølv: Rolf Erik Paulsen, Single klasse 5

1998 Verdensmesterskap (Frankrike)
Sølv: Rolf Erik Paulsen, Single klasse 5

1997: Europamesterskap (Sverige)
Gull: Rolf Erik Paulsen, Single åpen klasse
Sølv: Rolf Erik Paulsen, Single klasse 5
Bronse: Rolf Erik Paulsen, Rune Lorentsen, Sten Roger Berntsen og Tommy Urhaug, Lag klasse 5

2008, WJC Finale (Frankrike)
Bronse: Ma Wenting, Single

2007, WJC Finale (Sør-Afrika)
Sølv: Ma Wenting, Single

2007, EM Junior (Slovakia)
Bronse: Espen Rønneberg og Kristoffer Hellerud, Double

 

KONGEPOKAL FRA NIF/NFI

2007   Tommy Urhaug
2006   Tommy Urhaug
2005   Tommy Urhaug
2003   Tommy Urhaug
2002   Tommy Urhaug
2001   Tommy Urhaug
1999   Rolf Erik Paulsen

2016   Tommy Urhaug (beste mannlige Para idrettsutøver)
2014   Tommy Urhaug (beste mannlige Para idrettsutøver)
2012   Tommy Urhaug (beste Para idrettsutøver)
2007   Tommy Urhaug (beste Para idrettsutøver)
2006   Tommy Urhaug (beste Para idrettsutøver)
2002   Tommy Urhaug (beste Para idrettsutøver)

År Hoved NM Eldre jr. Junior Yngre Veteran
2021 Bergen Lørenskog Lørenskog Trondheim Bergen
2020 Sandefjord Harestua Harestua Oslo Charlottenberg
2019 Lørenskog Oslo Fornebu Oppegård Bergen
2018 Lørenskog Bergen Bergen Oppegård Charlottenberg
2017 Norheimsund Oslo Oslo Bergen Trondheim
2016 Molde Bodø Bodø Oppegård Sarpsborg
2015 Hokksund Grimstad Grimstad Bergen Oslo
2014 Oslo Molde Molde Bodø Grimstad
2013 Arendal Lørenskog Lørenskog Oppegård Charlottenberg
2012 Oslo Volda Volda Stord Bergen
2011 Bergen Lillehammer Lillehammer Notodden Grimstad
2010 Oslo Larkollen Larkollen Bergen Charlottenberg
2009 Stord Oslo Oslo Lørenskog Bergen
2008 Bergen Modum Modum Trondheim Oslo
2007 Modum Lørenskog Lørenskog Stord Bergen
2006 Modum Eiker Eiker Kongsvinger Oslo
2005 Stord Bergen Bergen Kristiansand Kongsvinger
2004 Lørenskog Hokksund Hokksund Norheimsund Modum
2003 Bergen Modum Modum Oslo Lørenskog
2002 Oslo Lørenskog Lørenskog Hokksund Bergen
2001 Lørenskog Stord Stord Bergen Modum
2000 Bergen Oslo Oslo Modum Gjøvik
1999 Gjøvik Oslo Molde Kongsvinger Oslo
1998 Stord Kongsvinger Bergen Norheimsund Kongsvinger
1997 Oslo Bergen Stord Skien Bergen
1996 Bergen Lørenskog Gjøvik Molde Lørenskog
1995 Stord Modum Oslo Lørenskog Bergen
1994 Bergen   Lørenskog Stord Gjøvik
1993 Oslo   Bergen Modum Oslo
1992 Bergen   Lørenskog Molde Bergen
1991 Stavanger   Bergen Kongsvinger Oslo
1990 Bergen   Trondheim Oslo Bergen
1989 Lørenskog   Stavanger Bergen Ski
1988 Os   Larvik Haugesund Sarpsborg
1987 Oslo   Stord Porsgrunn Bergen
1986 Bergen   Eidsvoll Bergen Drammen
1985 Stord   Bergen Larvik Oslo
1984 Husøy   Oslo Bergen Bergen
1983 Bergen   Tromsø Sykkylven Drammen
1982 Lørenskog   Trondheim Gjøvik Oslo
1981 Stavanger   Bergen Bergen  
1980 Gjøvik   Husøy Lørenskog  
1979 Oslo   Bergen Stavanger  
1978 Bergen   Oslo Tønsberg  
1977 Larvik   Stord Trondheim  
1976 Bergen   Bergen Moss  
1975 Husøy   Oslo    
1974 Bergen   Haugesund    
1973 Oslo   Larvik    
1972 Stavanger   Bergen    
1971 Bergen   Molde    
1970 Larvik   Bergen    
1969 Bergen   Bergen    
1968 Oslo   Bergen    
1967 Bergen   Larvik    
1966 Sandefjord   Oslo    
1965 Ålesund   Bergen    
1964 Drammen   Porsgrunn    
1963 Bergen   Bergen    
1962 Drammen   Porsgrunn    
1961 Bergen   Oslo    
1960 Oslo   Espeland    
1959 Ål        
1958 Drammen        
1957 Bergen        
1956 Sarpsborg        
1955 Bergen        
1954 Drammen        
1953 Bergen        
1952 Sarpsborg        
1951 Bergen        
1950 Drammen        
1949 Oslo        
1948 Sarpsborg        
1947 Bergen        
1946 Sarpsborg        

STIGA TTEX Norsk Tipping IDRETTSBUTIKKEN.NO Amedia AS VT Profilering Cara AS Thon hotell