Bordtennis / Seriespill / Nyheter / Nyheter 2025-2026 / Første halvdel gjennomført for seriespillet i 3D: Skien BTK tar over ledelsen!
Foto: Skien BTK
Foto: Skien BTK

Første halvdel gjennomført for seriespillet i 3D: Skien BTK tar over ledelsen!

Det ble en spennende 2 dager i Hokksundhallen der Eiker BTK arrangerte den andre serierunden for 3. Divisjon avdeling D.

Etter denne samlerunden, og noen utestående kamper som ble spilt rundt i regionen,  så kan vi si oss ferdig med første halvdel av seriespillet, og spennende var det!

Helgen startet brått der Modum BTK 2 slo serielederen Lia IL og ga Lia deres første tap! Bjørn Erik Lobben stilte sterkt der han slo Alexander Korsgård, 1’eren til Lia, og hadde en utrolig nær 5-setter mot Ole Tønnevold der han vant 11-9 i det femte sett.

Den andre avgjørende kampen var den eldste Lobben, nemlig Erik Lobben, som tok en viktig seier over unggutten Jonas Rike 11-9 i det femte sett. Alder har tydeligvis ikke så mye å si når du har Lobben som etternavn!

Dette åpnet dørene for seriespillet, spesielt for Skien BTK som var tett i hælene på Lia IL.

Lika IL 2.jpg

Lia IL kom sterkt tilbake og tok en feilfri seier mot Randesund IL 2, og en knebent seier mot Husøy Foynland 2 med stillingen 6-4. Den siste kampen Lia hadde for helgen var mot hovedrivalen sin, Skien BTK.

Modum BTK 2 åpnet dørene for Skien BTK og ungguttene nølte ikke med å storme gjennom! De fikk utrolig motstand, der de spilte hele 11 fem settere gjennom 3 lagkamper, mot Randesund IL BTG, Eiker BTK og Larvik BTK. De kom seg akkurat gjennom med en 6-4 seier både mot Randesund og Eiker, og en 7-3 seier mot Larvik.

Da var det kun oppgjøret mellom Skien BTK og Lia IL som gjensto.

Kampen kunne ikke bli noe jevnere der verken av lagene noen gang fikk ledelsen. I begge kampene som spilte samtidig så tok de alltid en seier hver og det gjorde dem helt til kampen var over.

Det var 2 singlekamper som sto ut i denne lagkampen. Den ene var treneren Olav som tok på seg spillertrøyen igjen og tok Alexander Korsgård i 3 strake sett! Utrolig Prestasjon.

Den andre kampen var en avgjørende kamp mellom Isaac Aronsen og Tollef Marstein. Her kunne du virkelig føle (og høre) ildsjelene til begge disse utøverne. Det var så spennende at hele hallen gikk stille for å se på kampen. Til slutt var det Lia som tok den siste seieren og utlignet lagkampen til 5-5.

Lia fikk sneket inn en kamp mot Randesund 2 denne helgen da begge lagene hadde ledig tid, så Lia har spilt 1 kamp mer enn Skien.

Dette vil da si at Skien BTK ligger nå på førsteplass med en bedre kvote på 6-1-0 (13 poeng) og Lia IL ligger på andreplass med 6-1-1 (også 13 poeng).

Rett bak dem ligger Modum BTK 2 med 10 poeng.

På bunnen kjemper fortsatt Randesund 2 for sitt første poeng, mens Larvik BTK ligger nå på 3 poeng.

Før jeg avslutter så må jeg nesten gi en liten hyllest til familien Lobben som møtte opp man sterkt til serierunden. Jeg trengte nesten 2 hender for å telle opp, så mange var de! Utrolig gøy å se familien holde bordtennissjelen i livet, gjennom flere generasjoner! 

Resultater fra denne runden:

 

Modum BTK 2 – Larvik BTK

10 - 0

Modum BTK 2 – Lia IL

6 - 4

Randesund IL-BTG 2 – Lia IL

0 - 10

Larvik BTK – Randesund IL-BTG 2

7 - 3

Skien BTK – Randesund IL-BTG

6 - 4

Eiker BTK – Skien BTK 

4 - 6

Eiker BTK – Husøy Foynland 2

6 - 4

Modum BTK 2 – Randesund IL-BTG 2

7 - 3

Modum BTK 2 – Randesund IL-BTG

5 - 5

Larvik BTK – Skien BTK 

3 - 7

Skien BTK – Lia IL

5 - 5

Eiker BTK – Randesund IL-BTG 2

9 - 1

Eiker BTK – Larvik BTK

10 - 0

Husøy Foynland 2 – Lia IL

4 - 6

Husøy Foynland 2 – Randesund IL-BTG

5 - 5

Neste samlerunde blir arrangert av Modum og Eiker den 10. Januar, ser frem til å møte dere alle igjen!

STIGA IDRETTSBUTIKKEN.NO VT Profilering Cara AS Thon hotell Kongsberg DNV Norsk tipping Allard Support for Better Life AB ecura