
Det viste seg at Cedric hadde vunnet 100 baller og tapt 89, mens de to andre hadde henholdsvis 84-103 og 102-94. For en rysare dette ble!
Resultatet gjør at Cedric er historisk. Han er den første nordmannen som vinner et WTT-stevne i Norge, og den tredje nordmannen totalt som vinner på dette nivået, etter Borgar Haug og Khai Noah Lam.

Cedric har vist svært godt spill gjennom hele turneringa. Personlig er jeg aller mest imponert over den offensive innstillinga der han hele tida har turt å angripe, ikke på noe tidspunkt ble han passiv. Han har også vist en enorm mental styrke, noe som bevises gjennom at han klarte å trekke det lengste strået i ei slik ekstremt jevn turnering. Det var også fint å se hvilken støtte han hadde av sine lagkamerater på tribunen under kampene mot de utenlandske spillerne.
I mixed zone intervjuet vi vinneren. Man merket fort at dette er en svært seriøs og ambisiøs utøver, som er kritisk til eget spill:
Cedric, du har vunnet WTT her i Sandefjord. Første norske seier i WTT på hjemmebane! Jeg har sett alle kampene dine her, og du har vist veldig mye bra spill.
-Ja, det har gått bra. Jeg er fornøyd med mye, og så har jeg gitt bort en del enkle baller også.
Du blir visst ikke helt fornøyd, du?
-Nei, jeg må treffe enda mer for å være fornøyd.
Uansett, du vinner et WTT-stevne. Detter veldig bra! Du er vant til å spille mange ulike turneringer i Norge. Hvordan er det å oppleve WTT på hjemmebane?
-Dette er jo litt større enn andre turneringer i Norge, så det er både spennende og gøy.
Blir du mer nervøs når du spiller på et slikt nivå?
-Kanskje litt, men egentlig har det gått helt greit.
Hvordan blir sommeren for deg etter denne seieren?
-Stort sett ingen frihelger. Det neste er WTT i Helsingborg. Så er det EM. Jeg skal også på treningsleiren til B-75 i Danmark.
Du reiste helt til Singapore for å se ei WTT Smash-turnering. Hvordan var det?
-Det var inspirerende. Å se de aller beste i verden gir motivasjon.
Og hvem er favorittspilleren din?
-Det er Harimoto!
Du har oppnådd veldig mye allerede som bordtennisspiller. Hva er ambisjonene på lengre sikt?
-Det hadde vært veldig kult å vært bordtennisproff i Bundesliga.
Vi gratulerer Cedric Mæhle med den historiske WTT-seieren i Sandefjord!










