Bordtennis / Arrangementer / NM for junior og eldre junior 2023 / Nyheter / Alt klart for junior-NM i Bodø
Bodø Spektrum. Foto: Geir Antonsen
Bodø Spektrum. Foto: Geir Antonsen

Alt klart for junior-NM i Bodø

Fredag 12. mai starter junior-NM i Bodø. 16 klasser, tre av dem para, og 80 deltakere fra Tromsø i nord til Larvik i sør skal kjempe om medaljer i årets junior-NM.

Bodø hadde junior-NM også i 2016 og tilbake i 1983 var det junior-NM enda lengre nord, i Tromsø. Bodø var også tildelt NM for yngre i 2020, men da satte pandemien en stopper for arrangementet.

I kveld har en stor gjeng funksjonærer vært i sving i Bodø Spektrum for å klargjøre for årets bordtennisfest i nord, under ledelse av turneringssjef Espen Wiik.

Mye utstyr skal sorteres og monteres til junior-NM

Rødt gulv må man ha i norgesmesterskap. Andreas Wiik har kontroll på måling og teiping

Bodø BTK har vært opptatt av å skape en flott ramme når spillerne konkurrerer om titler og medaljer. En rekke spillere har allerede markert seg sterkt i norsk og i internasjonal bordtennis. Jan Roger Andersson har deltatt i Deaflympics og han har også EM-medaljer i både junior og senior for døve.

Foto: hbtk.no

Krizander Magnussen med flere NM-gull i samlingen sin, og med landslagserfaring tar også turen til Bodø. Han spilte i Montenegro nylig, men valgte å spille i Bodø foran turneringa i Slovenia denne helga.

Foto: NBTF