Bordtennis / Seriespill / Nyheter 2025-2026 / 2. samlerunde 2025, avdeling 3C: Oppegård og Bærums Verk fortsetter seiersrekken
Foto: Oppegård
Foto: Oppegård

2. samlerunde 2025, avdeling 3C: Oppegård og Bærums Verk fortsetter seiersrekken

25.10 var det igjen duket for samlerunde i avd. 3C på Larkollen. Topplagene Oppegård og Bærums Verk fortsetter å vinne. Oppegård slo både B-72 og Fokus 6-4. Dette til tross for at B-72 denne gangen stilte meget sterkt oppe, da Jon-Olav Haugen hadde fått med seg Eivind Onsum. De tapte likevel doublen, og da holdt det ikke at singlene oppe ble vunnet. Oppegård hadde ellers børstet støv av Stig Jørpeland, og Kjelsås stilte med Magnus Vikstrøm på laget. Det var altså mange gamle stjerner og høyt rankede i hallen denne dagen.

Bærum.jpg

Bærums Verk slo både Kjelsås og Larkollen, og det er klart at de kommer til å kjempe i toppen også mot slutten av sesongen.

Lynild BTK.jpg

Lynild klarte å kapre 3 poeng, med seier over Langhus og uavgjort mot B-72. Noe overraskende er de da likt i poeng (4) med Fokus, som tapte en kamp og vant en kamp, men det endrer seg nok raskt når disse lagene møtes neste runde. Kjelsås tok også sine 2 første poeng, men forventes å klatre på tabellen når den er halvspilt.  

Larkollen IL 3 div C.jpg

Larkollen tapte begge sine kamper, og glir ned til 5. plass på tabellen med sine 3 poeng.

Langhus.jpg

Langhus står fortsatt med 2 poeng, etter 2 tap nå, mens B-72 fikk sitt første poeng mot Lynild.

Herrer 60 single - Jon Olav Haugn.jpg

Flere spillere er ubeseiret i single så langt, men bare to spillere har spilt alle 8 kampene, og står fortsatt uten tap. Det er Jon-Olav Haugen fra B-72 som er ubeseiret oppe, og Daniel Rideng, Oppegård, som er ubeseiret nede.

STIGA IDRETTSBUTIKKEN.NO VT Profilering Cara AS Thon hotell Kongsberg DNV Norsk tipping Allard Support for Better Life AB ecura