CARLSEN, ANDERSSON, NIELSEN, TOFTAKER OG HOVDEN TIL TOPPS I LØRENSKOG

157
Rebekka Carlsen, B-72 vant damefinalen 4-1 mot Anna Grutle Aasebø, Fokus BTK

Tekst og Foto: Ghassan Chaer

Herrer Elite ble vunnet av Roger Andersson, Hardanger BTK

Lørdagen i Lørenskog ble det spilt fem offisielle Stiga Norgescupklasser. Det var Herrer og Damer elite, Damer eldre junior, Jenter 15 og Funksjonshemmed åpen.

Eliteklassene ble vunnet av Roger Andersson, Hardanger BTK og Rebekka Carlsen, B-72.

Roger Andersson, Hardanger BTK slo Jimmy Ojakangas, Laksevåg i semifinalen, mens Fredrik Meringdal, Laksevåg BTK slo Christian Ibenfeldt, Laksevåg i den andre semifinalen.

Finalen ble god match for Roger, med 4-1-seier mot Fredrik Meringdal.(12-10, 11-6, 11-8,5-11, 11-5).

Rebekka Carlsen, B-72 vant damefinalen.

Rebekka Carlsen, B-72 vant damefinalen 4-1 mot Anna Grutle Aasebø, Fokus BTK. Tapende semifinalister var Martine Toftaker, B-72 og Lisa Marie Lange, Fokus BTK.

Funksjonshemmed åpen klasse ble vunnet av Martin Lund Nielsen, Bergen HIL med finaleseier mot Thomas Sætre, Bergen HIL.

Martine Toftaker, B-72 vant Damer eldre junior finalen 3-1 mot Katarina Evensen Wetzel, B-72.

Jentenes 15-årsklasse ble vunnet av Hanna Hovden, Oppegård IL-BTG, med finaleseier mot Mathilde Neskvern, Kobra BTK.

Martin Lund Nielsen, Bergen HIL vant Funksjonshemmede åpen klasse

Herrer Elite
1. ANDERSSON Roger, Hardanger BTK
2. MERINGDAL Fredrik, Laksevåg BTK
3. OJAKANGAS Jimmy, Laksevåg BTK
3. IBENFELDT Christian, Laksevåg BTK

Damer Elite
1. CARLSEN Rebekka, B-72
2. AASEBØ Anna Grutle, Fokus BTK
3. TOFTAKER Martine, B-72
4. LANGE Lisa Marie, Fokus BTK

Funksjonshemmede åpen
1. NIELSEN Martin Lund, Bergen HIL
2. SÆTRE Thomas, Bergen HIL
3. SALOMONSEN Steffen, Fokus BTK
3. DAHLEN Aida, Randesund IL – BTG

Martine Toftaker, B-72 vant Damer eldre junior

Damer eldre junior
1. TOFTAKER Martine, B-72
2. WETZEL Katarina Evensen, B-72
3. KALVATN Anne Sophie, B-72
3. SJØHOLT Sunniva, B-72

Jenter 15
1. HOVDEN Hanna, Oppegård IL
2. NESKVERN Mathilde, Kobra BTK
3. TVERVAAG Ida, Fornebu BTK
3. EILERTSEN Victoria, Sportsklubben Heros

Alle resultater fra turneringen finner du her