Ungdomsturnering i Stavanger lørdag 22.februar, en flott bordtennis dag!

166
Stavanger Idrettshall, klar for turnering igjen!
Stavanger Idrettshall, klar for turnering igjen!

45 ungdommer under 15 år deltok i den turneringen i Stavanger. Det er mange år siden det sist var turnering i Stavanger, det var kjekt å være tilbake!

25 bord var satt opp i den flotte Stavanger Idrettshall og dermed fikk alle deltagere fine sportslige forhold.  På plass i hallen var det spillere fra 5 klubber, vi kunne observere mange flotte talenter de 4-5 timene turneringen varte.

Turneringen var delt opp i to klasser, ungdom under 15, en for de som har spilt over et år, og en for ungdommene som har spilt mindre enn et år. Det fungerte fint med en slik oppdeling i stevnet og flesteparten fikk dermed kamper på sitt nivå.

I skikkelig ildsjel jobbet og sto på, Erland Yildiz, Stavanger Btk

Takk til Stavanger Bordtennisklubb!
Arrangøren rigget til en flott hall med nett og telle apparater. Hallen var også rigget med mange barrikader slik at det var gode spilleforhold i hallen.

Det var fine premier i alle fire klassene, samtlige deltagere fikk dessuten medaljer om de ikke var blant de fire beste i de fire sluttspillene.

Ildsjelen Tove Fagerland, Stavanger Btk, ordnet med blant annet gratis pizza og brus til foreldre og barn som var i hallen!

Arrangøren stilte i tillegg opp med gratis pizza og brus til spillere og foreldre noe som gjorde denne bordtennis dagen til en veldig god opplevelse for alle som var i hallen.

Slik turneringer må vi få til hver eneste måned i region vest.(i resten av Norge også)  Det er helt avgjørende for om vi skal beholde samt få flere medlemmer inn i sporten vår i fremtiden.

 

Klubber som deltok: Antall spillere:
Stavanger 30
Laksevåg 6
Egersund 4
Stord 3
Haugesund 2
45

 

Resultater:

I øvre sluttspill klasse A: fra venstre: Oliver Mclean, Sander Holmelid

Klasse A, spilt mer enn et år, øvre sluttspill, 10 spillere

1.Sander Holmelid, Laksevåg

2.Oliver Mclean, Laksevåg

3.Mathias Bostrøm, Haugesund

3.Pia Fosse, Laksevåg

Finale: 3-1, 7-11,11-6,11-5,11-6

 

Nedre sluttspill i a-klassen: fra V: Torbjørn Litlabø, Amir Totland

Klasse A, spilt mer enn et år, nedre sluttspill, 9 spillere

1.Torbjørn Litlabø, Stord

2.Amir Totland, Stavanger

3.Henrik Bakkehaug, Egersund

3.Gaute Grov, Stord

Finale: 3-0 11-8, 11-6,11-8

 

Klasse B, øvre sluttspill: Martin Espen og Iver Lerdahl

Klasse B, spilt mindre enn et år, øvre sluttspill, 14 spillere

1.Martin Espe, Stavanger

2.Iver Lerdahl, Stavanger

3.Sander Brandal, Stavanger

3.Arian Myrbakk, Stavanger

Finale: 3-1, 10-12, 17-15,11-9, 11-7

 

Klassde B, nedre sluttspill: Mattew Braitwhite, Henoz Zerazion

Klasse B, spilt mindre enn et år, nedre sluttspill, 12 spillere

1.Henos Zerazion, Stavanger

2.Mattew Braithwaite, Stavanger

3.Erik Dahl, Stavanger

3.Harald Jacobsen, Stavanger

Finale: 3-2, 11-5, 8-11, 11-4, 13-15, 11-6