SEMIFINALER I ELITESERIEN – LIVE STREAMING

529

Tekst: Øivind Eriksen
Foto: Ghassan Chaer

Semifinalene i sluttspillet spilles på Fornebu onsdag 14. mars kl 18:00.

Live Streaming Fornebu – Vikåsen

Live Streaming Laksevåg – Eiker

Semifinalene er Laksevåg BTK – Eiker BTK og Fornebu BTK – Vikåsen BTK.

Laksevåg BTK vant grunnspillet i eliteserien, og hadde dermed retten til å spille semifinalen hjemme i Bergen. Men Laksevåg BTK valgte å spille på Fornebu, der også den andre semifinalen går.

De to beste fra grunnspillet, Laksevåg BTK og Fornebu BTK, er favoritter i hver sin semifinale, og så er det opp til Eiker BTK og Vikåsen BTK å overraske.

Norges Bordtennisforbund v/dommerkomiteen har utnevnt overdommere og borddommere til sluttspill-semifinaler i STIGA-LIGAEN (Eliteserien).

Semifinale 1: Laksevåg – Eiker: 5 – 1
Overdommer: Marianne Troppen Hornnes
Borddommer: Rune W. Johansen

A4: Anders Hovden                          B3: Vegard Sandberg: 13-15, 11-5, 5-11, 8-11
A1: Hampus Søderlund                     B2: Roar Blikken: 11-7, 11-9, 8-11, 7-11, 11-5
A2: Simon Berglund                         B1: Gavin Maguire: 11-9, 11-7, 9-11, 11-3
A3: Jimmy Ojakangas                       B4: Mads Meinseth: 11-5, 11-6, 11-3
Double: Hampus / Simon                  Gavin / Mads: 11-9, 11-7, 11-7
A1: Hampus Søderlund                     B1: Gavin Maguire: 11-6, 6-11, 11-8, 11-9

Semifinale 2: Fornebu – Vikåsen: 5 – 4
Overdommer: Mahta Souri
Borddommer: Øivind Eriksen
Gult kort: Magnus B. Holm, Vikåsen BTK

A4: Sigurd Sørheim                         B3: Petter Fleischer: 5-11, 6-11, 11-7, 6-11
A1: Eskil Lindholm                           B2: Magnus B. Holm: 11-6, 11-6, 11-3
A2: Robin Petterson                         B1: Anton Andersson: 4-11, 9-11, 3-11
A3: Lars Rønneberg                         B4: Tomasz Marciniak: 11-8, 11-9, 13-11
Double: Eskil / Lars                         Anton / Magnus: 6-11, 11-9, 13-11, 3-11, 7-11
A1: Eskil Lindholm                           B1: Anton Andersson: 11-8, 9-11, 6-11, 8-11
A2: Robin Petterson                         B2: Magnus B. Holm: 11-5, 13-11, 5-11, 11-8
A3: Lars Rønneberg                         B3: Petter Fleischer: 6-11, 11-5, 11-7, 11-5
A4: Sigurd Sørheim                         B4: Tomasz Marciniak: 11-6, 9-11, 12-10, 11-9