Results and draws

Pool 1

Time: Friday 09:15

Match Iceland Greenland 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Hartarsson Magnus J Nielsen Ivik 8-11 3-11 3-11 0-3 0-1
2 Armannasson Kari Nielsen Aqqalu 4-11 4-11 7-11 0-3 0-2
3 Ulfarsson Magnus G Petersen Poul 11-5 16-14 11-8 3-0 1-2
4 Hartarsson Magnus J Nielsen Aqqalu 11-8 6-11 11-8 5-11 9-11 2-3 1-3
5

 

 

Time: Friday 09:15

Match Latvia Sweden 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Kartuzovs Olegs Perman Oscar 11-5 11-4 7-11 11-3 3-1 1-0
2 Maslovs Leonids Franzén Alexander 3-11 10-12 5-11 0-3 1-1
3 Eihmans Gints Stener Jonas 6-11 7-11 8-11 0-3 1-2
4 Kartuzovs Olegs Franzén Alexander 10-12 6-11 9-11 0-3 1-3
5

Time: Friday 12:15

Match Iceland Latvia 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Hartarsson Magnus J Maslovs Leonids 8-11 5-11 3-11 0-3 0-1
2 Ulfarsson Magnus G Kartuzovs Olegs 5-11 3-11 7-11 0-3 0-2
3 Armannasson Kari Eihmans Gints 11-13 13-11 14-12 11-7 3-1 1-2
4 Hartarsson Magnus J Kartuzovs Olegs 2-11 3-11 8-11 0-3 1-3
5  

 

Time: Friday 12:15

Match Sweden Greenland 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Berglund Simon Nielsen Aqqalu 11-3 11-5 11-5 3-0 1-0
2 Perman Oscar Nielsen Ivik 11-5 8-11 8-11 11-5 12-10 3-2 2-0
3 Franzén Alexande Petersen Poul 11-3 11-2 11-7 3-0
4
5

 

Time: Friday 15:30

Match Greenland Latvia 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Nielsen Ivik Maslovs Leonids 9-11 11-7 9-11 14-12 11-6 3-2 1-0
2 Petersen Poul Kartuzovs Olegs 3-11 5-11 7-11 0-3 1-1
3 Nielsen Aqqalu Eihmans Gints 11-8 12-10 12-14 11-8 3-1 2-1
4 Nielsen Ivik Kartuzovs Olegs 9-11 5-11 6-11 0-3 2-2
5 Petersen Poul Maslovs Leonids 2-11 9-11 3-11 0-3 2-3

 

Time: Friday 15:30

Match Sweden Iceland 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Stener Jonas Ulfarsson Magnus G 11-4 11-4 11-5 3-0 1-0
2 Berglund Simon Armannasson Kari 11-4 11-3 11-3 3-0 2-0
3 Perman Oscar Hartarsson Magnus J 11-8 11-2 11-9 3-0 3-0
4
5

 

Pool 2

Time: Friday 09:15

Match Finland Denmark 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1  Soine Samuli  Rasmussen Kasper 3-11 5-11 10-12 0-3 0-1
2  O Connor Miikka  Dilling Andreas  12-14 11-4 1-11 12-14 1-3 0-2
3  Tennilä Otto  Lind Anders 3-11 12-14 4-11 0-3 0-3
4
5

Time: Friday 09:15

Match Lithuania Norway 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Udra Alfredas Wærstad Marcus 11-5 8-11 11-8 6-11 11-8 3-2 1-0
2 Vilkas Matas Lindholm Eskil 10-12 6-11 7-11 0-3 1-1
3 Domeika Arnoldas Meringdal Fredrik 11-13 9-11 10-12 0-3 1-2
4 Udra Alfredas Lindholm Eskil 4-11 11-9 4-11 11-7 9-11 2-3 1-3
5

 

Time: Friday 12:15

Match Denmark Norway 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Dilling Andreas Sandberg Vegard 11-8 11-4 11-4 3-0 1-0
2 Rasmussen Kasper Wærstad Marcus 5-11 11-8 6-11 8-11 1-3 1-1
3 Lind Anders Haug Borgar 11-3 11-8 11-9 3-0 2-1
4 Dilling Andreas Wærstad Marcus 11-3 11-7 15-13 3-0 3-1
5

 

Time: Friday 12:15

Match Lithuania Finland 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Udra Alfredas Tennilä Otto 11-9 11-8 7-11 11-4 3-1 1-0
2 Vilkas Matas O Connor Miikka 3-11 4-11 11-5 11-6 11-7 3-2 2-0
3 Domeika Arnoldas Soine Samuli 11-6 11-7 11-8 3-0 3-0
4
5

 

Time: Friday 15:30

Match Norway Finland 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Lindholm Eskil Tennilä Otto 11-6 11-7 11-8 3-0 1-0
2 Wærstad Marcus O Connor Miikka 11-4 12-10 8-11 11-13 12-10 3-2 2-0
3 Meringdal Fredrik Soine Samuli 5-11 8-11 11-6 12-14 1-3 2-1
4 Lindholm Eskil O Connor Miikka 9-11 4-11 11-9 11-9 13-11 3-2 3-1
5

 

Time: Friday 15:30

Match Denmark Lithuania 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Dilling Andreas Udra Alfredas 6-11 7-11 3-11 0-3 0-1
2 Lind Anders Domeika Arnoldas 11-9 11-7 11-8 3-0 1-1
3 Rasmussen Kasper Vilkas Matas 11-9 10-12 11-6 11-8 3-1 2-1
4 Dilling Andreas Domeika Arnoldas 4-11 7-11 9-11 0-3 2-2
5 Lind Anders Udra Alfredas 11-6 12-14 12-10 6-11 11-7 3-2 3-2

 

Semi finals

Time: Friday 18:30

Match Sweden Norway 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Franzén Alexander Meringdal Fredrik 11-6 11-3 8-11 11-7 3-1 1-0
2 Berglund Simon Wærstad Marcus 12-10 13-11 11-9 3-0 2-0
3 Stener Jonas Haug Borgar 11-6 11-9 11-3 3-0 3-0
4  
5

 

Time: Friday 18:30

Match Denmark Latvia 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Lind Anders Maslovs Leonids 11-5 11-5 11-8 3-0 1-0
2 Rasmussen Kasper Kartuzovs Olegs 13-11 9-11 11-9 11-7 3-1 2-0
3 Dilling Andreas Eihmans Gints 11-7 11-3 11-8 3-0 3-0
4  
5

 

Finals

Time: Saturday 09:00

Match Sweden Denmark 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Franzén Alexander Lind Anders 7-11 11-7 11-6 12-10 3-1 1-0
2 Berglund Simon Dilling Andreas 12-10 11-4 11-2 3-0 2-0
3 Stener Jonas Rasmussen Kasper 11-8 10-12 9-11 11-6 11-4 3-2 3-0
4
5

 

Women team

Time: Friday 09:15

Match Norway Sweden 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Carlsen Rebecca Jonsson Jennifer 4-11 11-13 13-11 5-11 1-3 0-1
2 Horgen Sarah Johansson Tilda 9-11 3-11 6-11 0-3 0-2
3 Aasebø Marte Grutle Fronth Erika 3-11 11-9 3-11 7-11 1-3 0-3
4  
5

 

Time: Friday 09:15

Match Iceland Denmark 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1  Urbancic Sigrun E  Christensen Stefanie  4-11 5-11 7-11  0-3  0-1
2  Bjarnadottir Kolfinna B  Kofoed Nicoline  6-11 7-11 4-11  0-3  0-2
3  Sigurdjondottir Berglind  Egeholt Sofie  2-11 4-11 5-11  0-3  0-3
4
5

Time: Friday 12:15

Match Norway Denmark 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Carlsen Rebecca Walløe Sophie 9-11 11-5 8-11 11-5 13-15 2-3 0-1
2 Gjelle Maja Haugen Christensen Stefanie 10-12 7-11 3-11 0-3 0-2
3 Aasebø Marte Grutle Kofoed Nicoline 11-3 11-8 11-6 3-0 1-2
4 Carlsen Rebecca Christensen Stefanie 11-7 11-7 11-8 3-0 2-2
5 Gjelle Maja Haugen Walløe Sophie 5-11 13-11 12-14 9-11 1-3 2-3

Time: Friday 12:15

Match Finland Iceland 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Lundström Annika Bjarnadottir Kolfinna B 11-4 11-6 11-6 3-0 1-0
2 Kirichenko Anna Urbancic Sigrun E 11-7 11-8 11-4 3-0 2-0
3 WO  
4 Lundström Annika Urbancic Sigrun E 11-9 11-5 11-4 3-0 3-0
5

 

Time: Friday 15:30

Match Norway Iceland 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Horgen Sarah Sigurdjondottir Berglind 11-8 11-4 11-3 3-0 1-0
2 Gjelle Maja Haugen Urbancic Sigrun E 11-8 11-7 11-4 3-0 2-0
3 Carlsen Rebecca Bjarnadottir Kolfinna B 11-9 11-6 13-15 11-4 3-1 3-0
4
5

 

Time: Friday 15:30

Match Sweden Finland 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Johansson Tilda Kirichenko Anna 11-2 11-7 12-10 3-0 1-0
2 Jonsson Jennifer Lundström Annika 11-3 11-5 11-8 3-0 2-0
3 Fronth Erika WO WO 3-0
4
5

 

Time: Friday 18:30

Match Finland Denmark 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Lundström Annika Christensen Stefanie 9-11 7-11 7-11 0-3 0-1
2 Kirichenko Anna Walløe Sophie 7-11 9-11 3-11 0-3 0-2
3 WO Kofoed Nicoline WO 0-3
4  
5

 

Time: Friday 18:30

Match Sweden Iceland 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Johansson Tilda Bjarnadottir Kolfinna B 11-5 11-4 11-3 3-0 1-0
2 Fronth Erika Sigurdjondottir Berglind 11-3 11-4 11-4 3-0 2-0
3 Jonsson Jennifer Urbancic Sigrun E 11-8 11-1 11-0 3-0 3-0
4
5

 

Time: Saturday 09:00

Match Sweden Denmark 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Johansson Tilda Walløe Sophie 11-9 11-3 6-11 14-12 3-1 1-0
2 Jonsson Jennifer Christensen Stefanie 7-11 15-13 6-11 11-2 10-12 2-3 1-1
3 Fronth Erika Kofoed Nicoline 11-6 11-9 8-11 11-4 3-1 2-1
4 Johansson Tilda Christensen Stefanie 13-11 11-7 6-11 11-4 3-1 3-1
5  

 

Time: Saturday 09:00

Match Norway Finland 1. game 2. game 3. game 4. game 5. games Games Match score
1 Doval Ilka Lundström Annika 11-7 11-5 12-14 6-11 12-10 3-2 1-0
2 Carlsen Rebecca Kirichenko Anna 9-11 11-7 11-8 11-8 3-1 2-0
3 Aasebø Marte Grutle Osanen Jannika 11-4 11-3 11-4 3-0 3-0
4  
5  

 

Draws and results

Clicking the button will redirect you to another site