Flott jubileums stevne i Haugesund 13-14. april!

229
19 bord i hallen!
19 bord i hallen!

83 spillere fra 9 klubber deltok i Haugesund Bordtennisklubb markering av 50 år som bordtennis klubb i Norge.

Skåredalen Idrettshall var klargjort med 19 bord og en dyktig jubileums klubb gjennomførte et prikkfritt arrangement i sitt jubileums år! Haugesund Open 2019 ble arrangert over 2 dager denne gangen og det var bare blide fjes å se i hallen begge dagene!

Av: Otto Hatlebakk

Laksevåg BTK fr V: Omei, Bilal, Pia, Oliver og Sander. Laksevåg dominerte i Hordacupen i Haugesund

Region Vest har fått på plass «Hordacup» til årets sesong til stor suksess!
Denne klassen er åpen for jentet og gutter under 15 og var nok en gang største klasse i et stevne i region Vest! 22 spillere deltok og klassen spilles som puljespill i runde en der alle får minimum 2 eller 3 kamper, Der etter spilles det øvre og nedre sluttspill slik at alle spillere får møte spillere på sitt nivå.

Laksevåg dominerte denne klassen i Haugesund der Pia Fosse gikk til topps i en spennende finale mot klubb kamerat Sander Holmelid.

Denne turnerings formen er altså et meget godt tilbud til spillere som har spilt en stund og for helt ferske spillere.

Styret i Region Vest vil diskutere «Hordacup» i fremtiden på regionstinget i juni i Region Vest. Regionen håper at flere klubber tar i bruk denne turneringsformen i fremtiden.

Piotr vant veteranklassen, Anders til topps i herrer Åpen, sammen vant de søndagens A lag klasse

Herrer åpen, 16 spillere deltok!
Det ble også et godt utbytte for spillerne som deltok i herrer Åpen i stevnet. Anders Hovden, Laksevåg vant finalen etter en jevn kamp mot Kristoffer Esketveit fra Bergen HIL og kunne ta med seg et fint kamera til bruk i den kommende påsken!

Final;HOVDEN Anders – ESKETVEIT Kristoffer;11-8, 11-4, 7-11, 11-6

Damer Åpen samlet 6 spillere
Her ble det seier til Tatjane Derksen fra Egersund som satte Bente Ulstein, Laksevåg på plass i klassen.

Audius Bogdonas, Haugesund, her sammen med sin far

Gutter 15, 19 spillere deltok!
Veldig gledelig med nok en yngre klasse med god deltagelse! Haugesund har fått frem en flott spiller, Audius Bogdonas, han er den neste beste guttespilleren i Region Vest.

Audius Bogdonas er et talent Haugesund får mye glede av i fremtiden! Håper forbundet merker seg denne spilleren! Han satte 12 år gamle Sander Holmelid, Laksevåg på plass i finalen med klare 3-0.

Final;BAGDONAS Audrius – HOLMELID Sander Øvrebø;11-6, 11-7, 11-4

Hvilke klubber vant de 14 klassene i Jubileums stevnet?  Her er oversikten:
Laksevåg, Herrer Åpen, Veteran, Lag A, Hordacup,          4 klasse seire
Egersund, Damer Åpen,                                                1 klasse seier
Stavanger: Herre B                                                       1 klasse seier
Haugesund, Herrer D, Herrer E, Herrer F, Gutter 15, Lag D, 5 klasse seire
Stord, Gutter 13, Funk,                                                  2 klasse seire
Lia, Nybegynner,                                                          1 klasse sier

Bergen HIL med stor tropp til Haugesund, fra V: Sverre, Gunnar og Kåre på plass i Haugesund!

De største klubbene på Vestlandet reiste til Haugesund med mange spillere, gledelig at Lia tok turen med mange spillere helt fra Grimstad!
Her er oversikt over klubbene som tok turen til Haugesund:

 Klubb Antall
Bergen HIL 12
Egersund 2
Haugesund 20
Laksevåg 13
Lia 7
Randaberg 3
Skjoldar 5
Stavanger 9
Stord 12
83

 

Resultater:

LØRDAG

Damer Åpen

1;DERKSEN Tatjana, Egersund

2;ULSTEIN Bente, Laksevåg BTK

3;FAGERLAND Tove, Stavanger BTK

4;NONSLID Signy, Skjoldar IL

5;TORP HART Rebekka, Haugesund BTK

6;LYGRE Mia, Stord BTK

Thomas Sætre, Bergen HIL, myndig dommer!

Herrer Åpen

1;HOVDEN Anders, Laksevåg BTK

2;ESKETVEIT Kristoffer, Bergen HIL

3;FINSTAD Henning-Andre, Stavanger BTK

3;ODELSKI Piotr, Laksevåg BTK

5;HÅVARDSEN Andreas Nonslid, Haugesund BTK

5;ANDRÉN Erik, Stord BTK

5;BENDIKSEN Morten, Bergen HIL

5;SÆTRE Thomas, Bergen HIL

 

Final;HOVDEN Anders – ESKETVEIT Kristoffer;11-8, 11-4, 7-11, 11-6

Semi;HOVDEN Anders – FINSTAD Henning-Andre;11-8, 11-8, 11-8

Semi;ESKETVEIT Kristoffer – ODELSKI Piotr;11-3, 11-5, 5-11, 8-11, 12-10

 

1/4;HOVDEN Anders – HÅVARDSEN Andreas Nonslid;11-7, 11-13, 11-8, 11-7

1/4;ESKETVEIT Kristoffer – ANDRÉN Erik;9-11, 11-6, 11-9, 11-3

1/4;FINSTAD Henning-Andre – BENDIKSEN Morten;11-4, 12-10, 11-7

1/4;ODELSKI Piotr – SÆTRE Thomas;10-12, 8-11, 11-7, 11-8, 11-9

 

Herrer B

1;FINSTAD Henning-Andre, Stavanger BTK

2;SALVESEN Jens, Lia IL

3;BOHMAN Per, Haugesund BTK

3;ANDRÉN Erik, Stord BTK

5;TRYDAL Kristian, Lia IL

5;KLEIVEDAL Raymond, Laksevåg BTK

 

Final;FINSTAD Henning-Andre – SALVESEN Jens;11-8, 8-11, 12-10, 11-8

Semi;FINSTAD Henning-Andre – BOHMAN Per;12-10, 11-8, 14-12

Semi;SALVESEN Jens – ANDRÉN Erik;11-9, 11-8, 11-3

 

1/4;SALVESEN Jens – TRYDAL Kristian;11-8, 11-6, 4-11, 11-6

1/4;BOHMAN Per – KLEIVEDAL Raymond;11-8, 11-9, 11-9

 

Herrer D

1;JUNGER Ronny, Haugesund BTK

2;SINGH Lovejit, Haugesund BTK

3;WANNBERG Bjørn, Skjoldar IL

3;GJELSENG Bjørn Alfred, Laksevåg BTK

5;STØLDAL Eirik Eikeset, Bergen HIL

5;HATLEVIK Jarle, Stord BTK

5;MYHRE Jørn Kenneth, Haugesund BTK

5;LEFFMANN Ragnar, Randaberg BTK

9;SHEN Zhile, Lia IL

9;AASHEIM Kristoffer Lien, Stord BTK

 

Final;JUNGER Ronny – SINGH Lovejit;11-7, 11-8, 11-5

Semi;JUNGER Ronny – WANNBERG Bjørn;11-3, 11-8, 11-9

Semi;SINGH Lovejit – GJELSENG Bjørn Alfred;11-7, 11-7, 11-7

 

1/4;JUNGER Ronny – STØLDAL Eirik Eikeset;7-11, 11-7, 11-8, 12-10

1/4;SINGH Lovejit – HATLEVIK Jarle;11-3, 11-3, 5-11, 11-2

1/4;WANNBERG Bjørn – MYHRE Jørn Kenneth;11-7, 11-6, 7-11, 11-9

1/4;GJELSENG Bjørn Alfred – LEFFMANN Ragnar;11-4, 11-6, 11-9

1/8;STØLDAL Eirik Eikeset – SHEN Zhile;11-7, 11-2, 13-11

1/8;LEFFMANN Ragnar – AASHEIM Kristoffer Lien;11-3, 11-5, 11-5

 

Herrer E

1;MYHRE Jørn Kenneth, Haugesund BTK

2;DYRKOLBOTN Odin, Bergen HIL

3;CIRVINSKAS Tadas, Haugesund BTK

3;NONSLID Geir Idar, Skjoldar IL

5;SZRAMOWSKI Wojciech, Stord BTK

5;SHEN Zhile, Lia IL

5;LEFFMANN Erling, Randaberg BTK

5;INGEBRIGTSEN Kjell, Haugesund BTK

9;GJELSENG Britt, Laksevåg BTK

9;NONSLID Signy, Skjoldar IL

 

Final;MYHRE Jørn Kenneth – DYRKOLBOTN Odin;13-15, 11-6, 9-11, 11-2, 12-10

Semi;MYHRE Jørn Kenneth – CIRVINSKAS Tadas;11-7, 11-8, 11-8

Semi;DYRKOLBOTN Odin – NONSLID Geir Idar;11-9, 11-7, 11-8

 

1/4;MYHRE Jørn Kenneth – SZRAMOWSKI Wojciech;11-13, 9-11, 11-8, 11-8, 11-8

1/4;DYRKOLBOTN Odin – SHEN Zhile;12-10, 10-12, 5-11, 11-7, 11-7

1/4;CIRVINSKAS Tadas – LEFFMANN Erling;12-10, 11-8, 5-11, 11-6

1/4;NONSLID Geir Idar – INGEBRIGTSEN Kjell;12-10, 12-10, 11-5

1/8;CIRVINSKAS Tadas – GJELSENG Britt;9-11, 14-12, 11-7, 11-8

1/8;SHEN Zhile – NONSLID Signy;11-9, 11-9, 11-6

 

Herrer F

1;INGEBRIGTSEN Kjell, Haugesund BTK

2;PATIL Omkar, Stavanger BTK

3;BREKKE Jarle, Haugesund BTK

3;MAGNUSSEN Krizander, Stord BTK

5;VALDERHAUG Sverre, Bergen HIL

5;GJELSENG Britt, Laksevåg BTK

5;SKORPEN Kåre, Bergen HIL

5;STØLDAL Jan Erik, Bergen HIL

9;DYRNES Daniel Vee, Bergen HIL

9;DYRKOLBOTN Odin, Bergen HIL

 

Final;INGEBRIGTSEN Kjell – PATIL Omkar;11-8, 11-6, 11-9

Semi;INGEBRIGTSEN Kjell – BREKKE Jarle;8-11, 11-2, 11-7, 13-11

Semi;PATIL Omkar – MAGNUSSEN Krizander;11-6, 11-8, 9-11, 10-12, 11-8

 

1/4;INGEBRIGTSEN Kjell – VALDERHAUG Sverre;11-8, 11-3, 11-4

1/4;PATIL Omkar – GJELSENG Britt;11-3, 11-6, 11-6

1/4;BREKKE Jarle – SKORPEN Kåre;12-10, 11-8, 11-8

1/4;MAGNUSSEN Krizander – STØLDAL Jan Erik;11-6, 11-3, 7-11, 11-3

1/8;BREKKE Jarle – DYRNES Daniel Vee;11-7, 11-3, 11-4

1/8;MAGNUSSEN Krizander – DYRKOLBOTN Odin;6-11, 10-12, 11-5, 11-9, 11-3

 

Gutar 13

1;BOSTRØM Mathias, Stord BTK

2;HOLMELID Sander Øvrebø, Laksevåg BTK

3;MCLEAN Oliver Lekven, Laksevåg BTK

3;HOLMEN Hans, Stavanger BTK

 

Final;BOSTRØM Mathias – HOLMELID Sander Øvrebø;11-9, 8-11, 12-10, 11-3

Semi;BOSTRØM Mathias – MCLEAN Oliver Lekven;12-14, 11-5, 11-9, 11-6

Semi;HOLMELID Sander Øvrebø – HOLMEN Hans;11-2, 11-6, 11-8

 

Gutar/Jenter 15 år

1;BAGDONAS Audrius, Haugesund BTK

2;HOLMELID Sander Øvrebø, Laksevåg BTK

3;MCLEAN Oliver Lekven, Laksevåg BTK

3;BOSTRØM Mathias, Stord BTK

5;HORPESTAD Tobias, Stavanger BTK

5;MOHAMMADI Omei Dulah, Laksevåg BTK

5;HAUG Joachim, Lia IL

5;PATIL Omkar, Stavanger BTK

9;BAKKETUN David, Stavanger BTK

9;HOLMEN Hans, Stavanger BTK

 

Final;BAGDONAS Audrius – HOLMELID Sander Øvrebø;11-6, 11-7, 11-4

Semi;BAGDONAS Audrius – MCLEAN Oliver Lekven;11-6, 11-3, 11-8

Semi;HOLMELID Sander Øvrebø – BOSTRØM Mathias;11-9, 12-10, 11-6

 

1/4;BAGDONAS Audrius – HORPESTAD Tobias;11-5, 11-4, 11-9

1/4;HOLMELID Sander Øvrebø – MOHAMMADI Omei Dulah;13-11, 11-3, 9-11, 11-5

1/4;MCLEAN Oliver Lekven – HAUG Joachim;11-1, 11-2, 11-3

1/4;BOSTRØM Mathias – PATIL Omkar;7-11, 11-8, 12-10, 11-9

1/8;MCLEAN Oliver Lekven – BAKKETUN David;11-3, 11-2, 11-2

1/8;MOHAMMADI Omei Dulah – HOLMEN Hans;11-5, 11-4, 13-11

 

Funksjonshemmet Åpen

1;STUVE Nils Arne, Stord BTK

2;MAGNUSSEN Krizander, Stord BTK

3;ARNØY Brede, Bergen HIL

3;STØLDAL Jan Erik, Bergen HIL

 

Final;STUVE Nils Arne – MAGNUSSEN Krizander;11-4, 11-9, 11-5

Semi;STUVE Nils Arne – ARNØY Brede;11-4, 11-7, 11-2

Semi;MAGNUSSEN Krizander – STØLDAL Jan Erik;11-4, 13-11, 11-5

 

De to beste i nybegynnerklassen, Torbjørn og Joachim

Nybegynner

1;HAUG Joachim, Lia IL

2;LITLABØ Torbjørn, Stord BTK

3;HANISCH Simen, Lia IL

3;BREKKE Sølve, Haugesund BTK

5;MOHAMMADI Omei Dulah, Laksevåg BTK

5;HARTWEDT Even Tønnesen, Haugesund BTK

 

Final;HAUG Joachim – LITLABØ Torbjørn;11-7, 11-9, 11-7

Semi;HAUG Joachim – HANISCH Simen;11-5, 11-6, 11-5

Semi;LITLABØ Torbjørn – BREKKE Sølve;11-7, 11-7, 11-7

 

1/4;LITLABØ Torbjørn – MOHAMMADI Omei Dulah;11-5, 11-7, 7-11, 6-11, 11-7

1/4;HANISCH Simen – HARTWEDT Even Tønnesen;11-4, 11-7, 12-10

 

Veteran

1;ODELSKI Piotr, Laksevåg BTK

2;HINRICHSEN Dag Wolf, Skjoldar IL

3;BAGDONAS Marius, Haugesund BTK

3;IRGENS Atle, Stord BTK

5;AURSLAND Idar, Haugesund BTK

5;JUNGER Ronny, Haugesund BTK

5;LEFFMANN Ragnar, Randaberg BTK

5;WANNBERG Bjørn, Skjoldar IL

 

Final;ODELSKI Piotr – HINRICHSEN Dag Wolf;11-8, 11-8, 11-9

Semi;ODELSKI Piotr – BAGDONAS Marius;11-13, 11-8, 11-9, 11-4

Semi;HINRICHSEN Dag Wolf – IRGENS Atle;11-8, 7-11, 8-11, 11-5, 11-9

 

1/4;ODELSKI Piotr – AURSLAND Idar;11-9, 11-4, 11-4

1/4;HINRICHSEN Dag Wolf – JUNGER Ronny;11-8, 11-9, 9-11, 11-7

1/4;BAGDONAS Marius – LEFFMANN Ragnar;11-5, 11-8, 11-7

1/4;IRGENS Atle – WANNBERG Bjørn;12-10, 11-6, 14-16, 11-3

 

SØNDAG

A-klassen, lag
1.Laksevåg Btk
2 Lia
3 Bergen HIL
3,Haugesund 2

 

D-klassen. lag

1.Haugesund 1
2.Haugesud 2,
3.Laksevåg
3,Stord

 

Hordacup

1.Pia M. Fosse, Laksevåg

2.Sander Holmelid, Laksevåg

3.Oliver Mclean, Laksevåg

3.Mathias Bostrøm, Laksevåg

 

Finale, 3-2, 11-8 i femte settet