Fjell Cup med over 60 deltagere, 19 nybegynnere deltok på sitt første stevne!

131
Fra venstre: 1.Olve Tvedten, Stord, 2.Finkel H- Haugen, Laksevåg, 3.Jakob Hystad, Stord, 3.Benjamin Åsheim, Laksevåg Klart for ny stevneform i Vest
Nybegynner 15, Fra venstre: 1.Olve Tvedten, Stord, 2.Finkel H- Haugen, Laksevåg, 3.Jakob Hystad, Stord, 3.Benjamin Åsheim, Laksevåg

Det tradisjonsrike Fjell Cup ble arrangert i Fyllingen Idrettshall lørdag 10.mars. Det som gledet kanskje mest var at det deltok 19 spillere i de to nybegynnerklassene! Klubbene i vest har hatt fokus på trening av unge nye spillere det siste året å det var flott å se at noen deltok for første gang på et bordtennis stevne!

Som vanlig vant Roger Andersson, Hardanger den åpne klassen der han i finalen denne gangen møtte Seth Egenberg, Heros. Vi merker oss at veteranen Thor Solheim, Heros vant både herrer C og herrer D.

Resultater:

G/J Nybegynner 11

1;Boonstra Lars, Sportsklubben Heros

2;Ingeson Portmar, Sportsklubben Heros

3;Smith-Gahrsen Torgeir, Fjell-Kameraterne,IL

3;Andersen Tiril, Bergen HIL

5;Deinboll Andreas Meier, Laksevåg BTK

5;Stenseth Mordt Johan Camilio, Fjell-Kameraterne,IL

Final;Boonstra Lars – Ingeson Portmar;11-6, 12-10, 11-3

Semi;Boonstra Lars – Smith-Gahrsen Torgeir;10-12, 11-9, 11-9, 11-4

Semi;Ingeson Portmar – Andersen Tiril;11-1, 11-8, 11-6

1/4;Smith-Gahrsen Torgeir – Deinboll Andreas Meier;11-8, 11-3, 11-2

1/4;Andersen Tiril – Stenseth Mordt Johan Camilio;11-5, 11-6, 10-12, 11-9

 

G/J Nybegynner 11 B

1;Carlson Emil Sælesmyr, Fjell-Kameraterne,IL

2;Saue Mads, Fjell-Kameraterne,IL

3;Aweys Mohamed, Sportsklubben Heros

3;Grønsberg Andreas, Hardanger BTK

Final;Carlson Emil Sælesmyr – Saue Mads;11-7, 12-10, 11-6

Semi;Carlson Emil Sælesmyr – Aweys Mohamed;8-11, 12-10, 11-3, 11-6

Semi;Saue Mads – Grønsberg Andreas;11-8, 11-4, 11-5

 

G/J Nybegynner 15

1;Tvedten Olve, Stord BTK

2;Haugen Finkel Henriksønn, Laksevåg BTK

3;Hystad Jakob, Stord BTK

3;Åsheim Benjamin, Laksevåg BTK

5;Hasan Maxala Michael, Fjell-Kameraterne,IL

5;Isdal Fredrik, Stord BTK

Final;Tvedten Olve – Haugen Finkel Henriksønn;7-11, 11-6, 11-8, 11-6

Semi;Tvedten Olve – Hystad Jakob;11-7, 14-12, 11-7

Semi;Haugen Finkel Henriksønn – Åsheim Benjamin;11-4, 11-9, 11-7

1/4;Haugen Finkel Henriksønn – Hasan Maxala Michael;11-4, 11-7, 11-8

1/4;Hystad Jakob – Isdal Fredrik;11-6, 11-5, 11-4

 

G/J Nybegynner 15 B

1;Beijersbergen Malin, Hardanger BTK

2;Walhovd Mikkel Kvale, Laksevåg BTK

3;Rossland Sarah, Hardanger BTK

Final;Beijersbergen Malin – Walhovd Mikkel Kvale;7-11, 11-6, 11-5, 11-8

Semi;Walhovd Mikkel Kvale – Rossland Sarah;11-8, 7-11, 11-5, 7-11, 11-6

 

Herrer B

1;Feng Jack, Hardanger BTK

2;Korneliussen Kjetil, Sportsklubben Heros

3;Irgens Atle, Stord BTK

3;Nguyen Andreas, Fjell-Kameraterne,IL

5;Maurstad Patrik Emil, Fjell-Kameraterne,IL

5;Strømberg Tom, Laksevåg BTK

Final;Feng Jack – Korneliussen Kjetil;6-11, 13-15, 11-6, 11-3, 11-3

Semi;Feng Jack – Irgens Atle;7-11, 11-6, 11-2, 11-3

Semi;Korneliussen Kjetil – Nguyen Andreas;11-5, 11-7, 11-7

1/4;Atle Irgens vann på WO mot Patrik Emil Maurstad

1/4;Nguyen Andreas – Strømberg Tom;11-8, 12-10, 11-9

 

Herrer C

1;Solheim Thor, Sportsklubben Heros

2;Eikhaug Thomas, Fjell-Kameraterne,IL

3;Korneliussen Kjetil, Sportsklubben Heros

3;Simmenes Simon, Sportsklubben Heros

5;Irgens Atle, Stord BTK

5;Monsen Odd, Sportsklubben Heros

5;Strømberg Tom, Laksevåg BTK

5;Ellila Eskil, Laksevåg BTK

Final;Solheim Thor – Eikhaug Thomas;11-9, 7-11, 6-11, 13-11, 12-10

Semi;Solheim Thor – Korneliussen Kjetil;11-8, 11-6, 7-11, 12-10

Semi;Eikhaug Thomas – Simmenes Simon;11-6, 11-8, 11-9

1/4;Solheim Thor – Irgens Atle;8-11, 12-10, 11-8, 13-11

1/4;Eikhaug Thomas – Monsen Odd;11-4, 11-5, 11-8

1/4;Korneliussen Kjetil – Strømberg Tom;6-11, 11-8, 11-3, 11-9

1/4;Simmenes Simon – Ellila Eskil;11-5, 11-6, 11-8

 

Herrer D

1;Solheim Thor, Sportsklubben Heros

2;Nøstvold Kasper, Laksevåg BTK

3;Ellila Eskil, Laksevåg BTK

3;Florin Cazacu, Laksevåg BTK

Final;Solheim Thor – Nøstvold Kasper;4-11, 7-11, 11-8, 11-8, 11-6

Semi;Solheim Thor – Ellila Eskil;8-11, 11-7, 11-9, 11-4

Semi;Nøstvold Kasper – Florin Cazacu;11-9, 11-9, 11-8

 

Herrer Dobbel

1;Andersson Jan Roger/Låte Thomas, Hardanger BTK

2;Andersson Roger/Selsvold Georg, Hardanger BTK/Laksevåg BTK

3;Maurstad Patrik Emil/Nguyen Andreas, Fjell-Kameraterne,IL

3;Egenberg Brian/Eilertsen Victoria, Sportsklubben Heros

Final;Andersson J R/Låte T – Andersson R/Selsvold G;11-8, 8-11, 12-10, 11-9

Semi;Andersson J R/Låte T – Maurstad P E/Nguyen A;11-3, 11-5, 11-6

Semi;Andersson R/Selsvold G – Egenberg B/Eilertsen V;11-6, 11-5, 11-4

 

Herrer E

1;Nguyen Vincent, Fjell-Kameraterne,IL

2;Collyer Fredrik James, Fjell-Kameraterne,IL

3;Ivan Gheorghe, Bergen HIL

3;Wawrowski Krzysztof, Stord BTK

5;Støldal Jan Erik, Bergen HIL

5;Szramowski Wojciech, Stord BTK

5;Augedal Ørjan, Sportsklubben Heros

5;Magnussen Krizander, Stord BTK

Final;Nguyen Vincent – Collyer Fredrik James;11-8, 11-9, 11-7

Semi;Nguyen Vincent – Ivan Gheorghe;9-11, 11-8, 11-8, 11-9

Semi;Collyer Fredrik James – Wawrowski Krzysztof;11-3, 8-11, 7-11, 11-9, 11-8

1/4;Nguyen Vincent – Støldal Jan Erik;12-10, 11-2, 12-14, 11-3

1/4;Collyer Fredrik James – Szramowski Wojciech;11-6, 11-9, 11-8

1/4;Ivan Gheorghe – Augedal Ørjan;11-8, 12-10, 8-11, 11-7

1/4;Wawrowski Krzysztof – Magnussen Krizander;11-6, 11-5, 11-9

 

Herrer F

1;Støldal Jan Erik, Bergen HIL

2;Nguyen Vincent, Fjell-Kameraterne,IL

3;Wawrowski Krzysztof, Stord BTK

3;Kostrzewski Piotr, Hardanger BTK

5;Valderhaug Sverre, Bergen HIL

5;Collyer Fredrik James, Fjell-Kameraterne,IL

Final;Støldal Jan Erik – Nguyen Vincent;8-11, 5-11, 11-6, 11-6, 11-6

Semi;Støldal Jan Erik – Wawrowski Krzysztof;11-7, 14-12, 11-8

Semi;Nguyen Vincent – Kostrzewski Piotr;11-7, 12-10, 11-4

1/4;Wawrowski Krzysztof – Valderhaug Sverre;11-9, 11-9, 11-6

1/4;Kostrzewski Piotr – Collyer Fredrik James;11-8, 11-6, 9-11, 8-11, 11-9

 

Herrer Åpen

1;Andersson Roger, Hardanger BTK

2;Egenberg Seth, Sportsklubben Heros

3;Nguyen Andreas, Fjell-Kameraterne,IL

3;Selsvold Georg, Laksevåg BTK

Final;Andersson Roger – Egenberg Seth;11-8, 11-3, 11-4

Semi;Andersson Roger – Nguyen Andreas;11-3, 13-11, 11-6

Semi;Egenberg Seth – Selsvold Georg;11-6, 6-11, 12-10, 11-8

 

Funksjonshemmende

1;Støldal Jan Erik, Bergen HIL

2;Valderhaug Sverre, Bergen HIL

3;Andersen Christine, Bergen HIL

 

Jenter/Gutter 11

1;Bertelsen Ulrik, Sportsklubben Heros

2;Boonstra Lars, Sportsklubben Heros

3;Andersen Tiril, Bergen HIL